Biuletyn Informacji Publicznej
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie

Aktualności


Wyników na stronę: 10 20 30

Potrzebna pomoc dla strażaka KP PSP Stargard

Pomoc dla strażakja

 

Pomoc dla strażakja

 

 

 

 

 

Zostań dawcą komórek macierzystych: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

 

Obejrzyj też film „Pomoc dla Strażaka Sławka z JRG STARGARD

Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego z okazji "Dnia Strażaka 2018"

 

 

Życzenia na dzień strażaka

 

Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem Ministra Spraw Wewnętrzych i Administracji Joachima Brudzińskiego z okazji "Dnia Strażaka 2018"

 

 

Życzenia na dzień strażaka

 

Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego z okazji "Dnia Strażaka 2018"

 

Plakat informacyjny

 

MSWiA prowadzi kampanię promującą szacunek dla Flagi i Hymnu RP. Ma ona zwrócić uwagę na zasady prawidłowego prezentowania barw narodowych i wykonywania Hymnu RP.

    Inicjatywa MSWiA to kampania, która przypomina o naszych symbolach narodowych: fladze RP, barwach i Mazurku Dąbrowskiego. To symbole, z którymi identyfikujemy się wszyscy i które od pokoleń towarzyszą naszemu Narodowi zarówno w tych radosnych, jak i trudnych, bolesnych chwilach naszej historii. Biało - czerwone barwy i Hymn RP są naszą dumą i symbolizują wolność, którą uzyskaliśmy głównie dzięki patriotyzmowi i poświęceniu rodaków dla dobra Ojczyzny. Warto pielęgnować poszanowanie do tych symboli, gdyż stanowią one nieodłączny element naszej tożsamości narodowej. Należy jednak przy tym pamiętać o zasadach związanych z właściwym prezentowaniem barw narodowych i poprawnym wykonywaniu Hymnu RP.


W związku z prowadzoną kampanią opracowano przewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.
Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy.


W opracowaniu są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy, jak ojciec mówi do Basi  i co zrobimy… przez morze. Jest pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty.
 

Przewodnik o fladze i hymnie

 

 

Prezentowany powyżej przewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”. Poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na www.mswia.gov.pl

Poradnik „Biało-Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe

Poradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

Koleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin. Darowiznę można przekazać poprzez stronę internetową Fundacji lub bezpośrednio wpłacając na konto nr: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok”. Dziękujemy za każdą wpłatę.

Link do strony akcji:

https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/

 

Plakat informacyjny

Zachęcamy do zapoznania się z  wystąpieniem ministra Mariusza Błaszczaka skierowanym do strażaków:

 

Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień – zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do strażaków z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka. 

Uroczyste obchody w dniu św. Floriana, patrona wszystkich strażaków mają długą historię. Święty stał się ich orędownikiem po pożarze na krakowskim Kleparzu w 1528 roku, gdzie znajdowały się jego relikwie. Ogień zajął wtedy okoliczne budynki, ocalając w znacznej mierze kościół św. Floriana. Od tego czasu męczennik jest patronem walki z pożarami.

W dniu wstąpienia do służby strażacy ślubują między innymi ofiarność i męstwo w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego, i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem własnego życia. Nie dziwi więc fakt , że ta grupa zawodowa cieszy się niezmiennie wysokim i stabilnym  zaufaniem społecznym wśród Polaków. 

W Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę 29 851 strażaków.

W 2016 roku jednostki PSP interweniowały łącznie 446 760 razy. Gasiły 126 204 pożary i uczestniczyły w 288 390 interwencjach związanych z miejscowymi zagrożeniami takimi jak wypadki drogowe, wichury, opady deszczu, itp.

Strażaków zawodowych wspierają strażacy ochotnicy. Oni również świętują 4 maja.

Źródło: MSWiA

 

Zachęcamy do zapozania się z wystąpieniem sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego z okazji "Dnia Strażaka 2017"

 

 

Plakat informacyjny

Plakat informacyjny

Zachęcamy do zapozania się z wystąpieniem sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego związanego ze zwiększeniem środków finansowych dla jednostek OSP.

 

Zwiększenie środków finansowych dla OSP

– W 2017 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 124 mln zł. Oznacza to wzrost kwoty dotacji z budżetu państwa o ponad 15 mln zł tylko w ciągu jednego roku - powiedział w piątek w Sejmie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, odpowiadał w Sejmie na pytania posłów w sprawie środków przekazywanych przez ministerstwo na jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiceszef MSWiA zaznaczył, że zarzuty, jakoby OSP nie otrzymywały dotacji lub otrzymywały mniej środków są absurdalne i nieprawdziwe. – Jest wręcz przeciwnie. Z roku na rok jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymują coraz więcej pieniędzy z budżetu państwa. Nasz rząd dostrzega, że strażacy ochotnicy stanowią to „drugie płuco” systemu ratowniczo-gaśniczego w Polsce. Wszystkie te jednostki wspieramy  – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Więcej pieniędzy dla strażaków ochotników w 2017 r.

 
1 do 10 z 19